جاذبه‌های گردشگری مسقط

شهر مسقط، پایتخت کشور پادشاهی عمان، شاید به نظر کوچک و خالی از جاذبه باشد اما طبیعت بکر و شگفت انگیز آن را از دست ندهید. در طی گردش‌ در طبیعت ناب نزدیک این شهر کوچک، گاه حتی باید از آب‌های کم عمق عبور کرده و یا برای رسیدن به مقصد شنا کنید! این شهر برای کسانی که عاشق ریگ‌های روان کویر هستند نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در ادامه جاذبه های گردشگری مسقط و اطراف آن را به شما معرفی می‌کنیم.

مسافران مسقط در کشور عمان با کوهستان، سواحل زیبا، دره‌ها و غارها روبه‌رو خواهند شد. شگفتی طبیعی در این سفر به یاد ماندنی بسیار هوش‌ربا بوده و در کنار یادبودهای تاریخی خاطراتی تکرار نشدنی را برای شما رقم می‌زند.

قلعه الجلالی و قلعه المیرانی

این دو قلعه در میان کوه های سنگی و به عنوان زندان ساخته شده اند. تاریخ ساخت این دو قلعه به سال ۱۵۸۰ بر می گردد، یعنی زمانی که پرتغالی ها این شهر را اشغال کردند. در حال حاضر این دو زندان به موزه تبدیل شده اند. البته از سال ۲۰۱۲ به بعد، درهای این دو موزه به روی عموم بسته شد و در حال حاضر گردشگران فقط می توانند از خارج قلعه ها بازدید کنند.

کاخ سلطنتی قصرالاعلم

این کاخ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مسقط بوده که توسط قلعه های جلالی و میرانی حفاظت می شود. در حال حاضر این کاخ دفتر سلطان قابوس، پادشاه عمان است. این کاخ زیبا بالای یک بندر عمیق قرار گرفته است. گردشگران اجازه بازدید از این کاخ را ندارند، اما می توانند از ورودی قصر دیدن کنند.

مسجد جامع

مسجد جامع «سلطان قابوس»سومین مسجد بزرگ جهان٬ یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین مساجد مدرن جهان است که در آن به روی گردشگران غیرمسلمان جهان نیز باز است. یکی از شاخصه‌های اصلی طراحی داخلی این مکان،شمعدان های کریستال اِسوارووسکی( Swarovski) و همینطور فرش نمازگزاران آن به شمار می‌رود که تالار اقامه نماز را می‌پوشاند. این فرش ۲۱ تن وزن داشته و ۴ سال طول کشید تا بافت آن به اتمام برسد. در طراحی این اثر هنری بی‌نظیر، سنت‌های فرش تبریز، کاشان و اصفهان به کار گرفته شده است. لوستر سالن نیز با ۱۴ متر ارتفاع، یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌های جهان به حساب می‌آید.

قلعه نخل

این قلعه باشکوه حدود ۴۰ دقیقه با ماشین از شهر فاصله دارد. این قلع در کوه های حجر و در منطقه جبل الخضر قرار دارد.

تا اینجا با بخشی از جاذبه های گردشگری مسقط آشنا شدیم در ادامه بیشتر راجع به مناطق توزیستی و گردشگری مسقط با شما صحبت میکنیم . با ما همراه باشید.

منبع : 

فلاین تودی

ایوار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *