سفر به مسقط

برای سفر به مسقط دیگر نگران نباشید با ما بهترین هتل ها را همراه با جاذبه های مسقط بشناسید. ما در سسیتی سیزن همراه به دنبال آشنایی شما عزیزان با شهر زیبای مسقط و دیگر مکان های دیدنی دنیا هستیم. با ما همراه باشید. 

سفر به مسقط

از هزاره نخست میلادی، مردم در شهر مسقط ساکن شدند٬ این شهر بندر تجاری مهمی در سواحل جاده ابریشم محسوب می‌شد. امروزه مسقط را به عنوان پایتخت عمان و پرجمعیت‌ترین شهر آن می شناسند. شهر مسقط نبض تپنده عمان است که از طریق جاده مطرح به بندر سلطان قابوس متصل می شود. جاده مطرح جایی است که گردشگران می توانند نظاره‌گر طبیعت زیبای سواحل طلایی، ارتفاعات کوه‌های اطراف و کویرهای طلایی باشند.
شاید برجسته‌ترین ویژگی مسقط، تلفیق زیبا و نفس‌گیر فرهنگ باستانی و سبک مدرن آن باشد. شما در این شهر نظاره‌گر خانه‌ها، دروازه‌ها، بازارهای قدیمی، مغازه‌های کوچک و جاده‌های وسیع در کنار بازارهای مدرن، مغازه‌ها، ساختمان‌ها و خیابان‌هایی با معماری مدرن خواهید بود. این ویژگی ها به کشور عمان اجازه می دهد تا در کنار حفظ آثار تاریخی خود، از روح زمان معاصر نیز لذت ببرد. مسقط یکی از تمیزترین پایتخت‌های عربی است و چندین بار جوایز پاکیزه ترین شهر عربی را از آن خود کرده است.
همچنین شهر مسقط، به واسطه موقعیت استراتژیک خود، نقش تاریخی برجسته‌ای در کشور عمان ایفا می‌کند.

آب و هوای مسقط

آب و هوای مسقط، گرم و خشک است. تابستان‌های مسقط بسیار داغ و سوزان و زمستان‌های آن گرم است. بارش سالیانه در مسقط حدود 10 سانتی متر است، که این بارش بیشتر از ماه دسامبر شروع می شود و تا اپریل ادامه می یابد. به طور معمول بارندگی در مسقط به ندرت اتفاق می افتد. در مجموع آب و هوای این شهر در فصل تابستان بسیار داغ و شرجی است، و دمای هوا در این فصل تا بالای 40 درجه سانتیگراد نیز می رسد.

بهترین زمان سفر به مسقط

زمان ایده آل برای سفر به مسقط، فصل زمستان است. یعنی میان ماه های نوامبر تا مارس. خنک‌ترین ماه‌ها، دسامبر و ژانویه است. زمانی که شب‌های آن هوا خنک است و در طول روز دمای هوا زیر 30 درجه سانتیگراد می باشد. بین ماه‌های اپریل تا سپتامبر، خلوت ترین فصل سال برای گردشگری است. چون در این ماه‌ها دمای هوا بسیار بالا و طاقت فرسا است.

برای سفر به این شهر جداب و دوسا داشتنی با همکاران ما در تماس باشید:

منبع: فلای تودی